Magyarország nyitólapja
nyitólapomnak
kedvenceimhez
Az oldal ismertetése
Válasz hozzászólás írása Opel fórum 40758 számú bejegyzésére
részletek »

Válasz üzenet írás Opel fórum 40758 számú bejegyzésére

Írd le véleményed, tapasztalataid a(z) Opel fórumon. Kérdezz bátran másoktól! Kellemes fórumozást kívánunk!
Fórum
Itt vagy: opel.tlap.hu » opel.tlap.hu fórum » írás a fórumra

Új hozzászólás küldés

*
Neved
*
Üzeneted
15000 karaktert írhatsz még
Kép
(.jpg, .gif, .png formátum)
Küldés
Válasz üzenet küldése Németh Krisztián hozzászólására
Szevasztok!

Egyik ügyfelemnek lenne egy 1.6 cng(benzin-gázos) opel zafirája. Gyárilag így jött ki, nem barkácsolt autoról van szó.Az a próbléma a következő lenne, a motorja aluminium kopogó-csattogó hangja van 1500-as fordulatszámtól kezdve. Elmúlt 3 hónapban ki lettek cserélve a 16 hidrótőke (többen ezt javasolták), útána 16 szelepvezető, majd most a motortömb komplettan, de semmi, halkabb lett, de nem tünik el mint egy benzinesnél....
Ebben a gyári motortömbben könnyitett, laposabb dugattyúk találhatok, nyagyobb kompreszió sűrítéssel (14 bár). Elözö motortömb, már volt furva valamikor(nem én csináltam), meg már így is kotyogott benne csak középállásban a dúgó.Mostani viszont egy jó motortömb, és a hang így semm tünik el.
Aki esetleg ebben tudna segíteni, ennek gyárilag (szerintem már a dúgók véget) ilyen hangnak kell lennie??? Az útcán húzatva elég kávédaráló hangja van, de még dizelhez sem tudnám hasonlitíni, inkább az ezres, 3 hengeres corsa motorhoz.....

Segítségeteket előre is köszönöm!
Tuti menü